Рафаел Надал постигна неочаквано лесна победа с 6-3, 6-4 за едва час и 17 минути игра над Андрей Рубльов и по този начин започна участието си в турнира по най-добрия начин. влезе във Финалите на АТР като тенисистът с най-много победи и титли през сезона, но в дебюта му в „О2 Арена“ в Лондон това изобщо не му помогна срещу испанеца.

В първия сет Рафаел Надал проби за 4-2, а след него испанецът успя да затвърди с единствения си малко по-труден сервис гейм.

Във втория сет Надал проби още в откриващия гейм, а оттам насетне нямаше проблеми да взима подаванията си. В хода на сета Рубльов повиши нивото си, но това не доведе до промяна на статуквото на корта.

Така Надал започва участието си с победа, а във втория си мач във вторник ще срещне другия победител от днес Доминик Тийм. В другия двубой пък ще се изправят загубилите Рубльов и Стефанос Циципас.