Лидерът в схемата Рафаел Надал защити трофея си от турнира по тенис за мъже в Монреал, след като победи с 6:3, 6:0 Данил Медведев. Испанецът спечели трофея в Канада за пети път в кариерата си, а след мача стана ясно, че ще пропусне турнира в Синсинати заради преумора.

Медведев не бе загубил дори един сет в Монреал преди финала, но в него Надал доминираше изцяло и испанецът стигна с лекота до победа в рамките на 70 минути.

Надал спаси разиграване за пробив в първия гейм на срещата и спечели подаването на Медведев в четвъртия, за да поведе с 3:1. Той затвори с лекота сета, а във втория записа три пробива срещу руснака и сложи бързо край на първата среща помежду им. Това беше 35-и трофей за 33-годишния испанец от турнири от сериите Мастърс.

Минути след края на срещата организаторите на турнира в Синсинати обявиха, че испанецът няма да играе заради преумора. От надпреварата ще отсъстват и финалистките от Торонто - Бианка Андрееску и Серина Уилямс./БТА