Бившият №1 в света Анди Мъри приключи с участието си в турнира от сериите АТП 250 в Рен, след като загуби от руснака Роман Сафюлин с 2-6, 6-4, 1-6 в мач от втория кръг на надпреварата.

Британецът получи уайлдкард от организаторите за участие в основната схема и спечели първия си мач срещу Яник Маден от Германия с 6-3, 6-1, но бе спрян от 158-ия в световната ранглиста Сафюлин. 34-годишният Мъри показа постоянство единствено във втория сет, който спечели с 6-4, но нямаше сили да се противопостави на съперника си в решаващата трета част. През следващата седмица трикратният победител в турнирите от Големия шлем ще участва на турнира в Мец, където също получи уайлдкард.

На четвъртфиналите в Рен Сафюлин ще срещне водача в схемата Ришар Гаске, който победи сънародника си Клеман Шиде в два сета.