Григор Димитров стартира участието си на TEB BNP Paribas Istanbul Open с изстрадана победа над квалификанта от Румъния Адриан Унгур със 7:5, 4:6, 7:5. След 133 минути на централния корт в Истанбул нашият тенисист хвърли много пот и нерви, с което в крайна сметка спечели с 2:1 сета и се класира за четвъртфиналите.

Българинът се включи в турнира направо от втория кръг.

Досега двамата не се бяха изправяли един срещу друг, а първата ни ракета бе сочен от букмейкърите за абсолютен фаворит в мача с румънеца.

Нищо подобно не показа реалността на корта. Григор бе малко очаквано неуверен и разколебан, което изравни силите между него и 194-ия в ранглистата.

В първия сет Димитров допусна дълго време Унгур да бъде равностоен. В средата на сета двама си размениха по един пробив, като първо сполучи румънецът, а после и Гришо го обърна при негов сервис.

В края на сета, при 5:5, Димитров стъпи на педала и наложи очакваното от всички надмощие, за да спечели първия сет със 7:5.

Във втория сет Григор започна с пробив, но много бързо допусна и той да бъде пробит.

Невървежът на Димитров го изкара извън релси и той счупи ракетата си, малко преди 194-ият в ранглистата негов съперник да поведе с 5:4.

Логично изнервеният Гришо допусна пробив и загуба на сета с 4:6.

Нищо не се промени и в началото на третия сет, когато колебливата игра на Димитров допусна съперника му да поведе с 5:4 и нашият отново да се бори със зъби и нокти да остане в мача.

В крайна сметка важен пробив при 6:5 позволи на Григор да вземе сета със 7:5, а с това и мача с 2:1 сета

Григор Димитров

източник: Йоана Гочева

1 сет - 7:5

След дълго разиграване Унгур успя да спечели своето подаване и поведе с 1:0 в първия сет.

Григор изравни по бързата процедура - 1:1.

Унгур отново съумя да вземе своя сервис и поведе с 2:1.

За съжаление Унгур изненадващо направи пробив и поведе с 3:1 на българина.

Хубавото е, че Григор бързо се коригира и върна пробива. Все още Унгур води с 3:2 в първия сет.

Димитров изравни резултата - той е 3:3.

Унгур продължава да се съпротивлява на Григор и румънецът повежда с 4:3.

Ново равенство в сета, този път 4:4.

Унгур отново повежда, сега с 5:4, Григор все още не може да намери верния път срещу румънеца.

Димитров успя да се измъкне от неприятната ситуация и отново изравни резултата - 5:5.

Тук вече Димитров се показа в очакваната светлина и направи пробив за 6:5.

Григор Димитров стигна до лек успех при сервиса си в този гейм и до труден в сета - 7:5.

2 сет - 4:6

Бърза размяна на пробиви. Първо Григор успя, но веднага след това румънецът му върна жеста - 1:1.

Гейм на нула в полза на Унгур и той повежда с 2:1 във втория сет.

Димитров показа повече разнообразие в този гейм и стигна до изравняване - 2:2.

Оспорван гейм, в който Унгур със зъби и нокти успя да изтръгне гейма - 3:2 в негова полза.

Ново равенство в сета - 3:3.

И отново Григор не успява да настъпи достатъчно съперника си, който пак повежда - 4:3.

Димитров отново изравнява в средата на сета - 4:4.

Българинът се ядоса и заби ракетата си в земята, като я счупи. Унгур води с 5:4 във втория сет.

Край на втория сет, 6:4 за Унгур, който изравнява. Григор е все по-изнервен.

3 сет - 7:5

Унгур отново повежда в началото на сета - 1:0.

Продължаваме гейм за гейм - 1:1.

Григор изпусна изгодна възможност за пробив и Унгур повежда с 2:1 в третия сет.

Пак се стига до изравняване - 2:2.

Румънецът продължава да се възползва от колебливата игра на Григор и води с 3:2.

В този гейм Григор е убедителен и го печели на нула - 3:3.

Упорита битка в гейма при сервис на румънеца, в края Унгур отново е по-настойчив - 4:3 за него.

С голямо усилие Димитров успява да спечели сервиса си и пак изравнява - 4:4.

Експресен гейм на нула за румънеца и 5:4 в негова полза.

Пак мъки за българина, но накрая след ас Григор взима сервиса си - 5:5.

Много важен пробив в края на мача за Григор и 6:5 за него.

В крайна сметка измъчена победа със 7:5, 2:1 сета и четвъртфинал за Григор.