От началото на своята кариера, когато Даниил Медведев печели едва 400 долара на най-ниското професионално ниво, пътят му към върха го води до значително по-високи печалби. На демонстративния турнир Six Kings Slam в Рияд, Медведев успя да си докара 362 долара на секунда за времето, което прекара на корта.

Всеки участник в този турнир получаваше по 1,5 милиона долара за своето присъствие, а мачът на Медведев продължи 68 минути, в които той загуби от Яник Синер с 6-0, 6-3. Резултатът предизвика вълна от коментари, които се фокусираха върху огромната сума, която Медведев е получил за всяка минута – 21 739 долара – и за всеки спечелен гейм – 500 хиляди долара.

След мача много хора критикуваха представянето на Медведев, но самият той отдаде резултата на изключителното ниво на своя противник, като заяви, че никога не е играл срещу съперник в по-добра форма.