Шампионът на България по тенис на открито и национал за купа "Дейвис" Александър Лазаров отрази мачбол и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Йерусалим (Израел) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 6 Лазаров победи четвъртия в схемата Феликс Коруин (САЩ) с 2:6, 7:5, 6:3 след почти два часа игра.

Коруин, който пласира 14 аса, взе първия сет със серия от пет поредни гейма, а във втората част направи ранен пробив за 2:1 и при 5:4 сервираше за победата. Американецът стигна до мачбол при 40:30, но Лазаров го отрази, а след това реализира пълен обрат, за да изравни резултата след 7:5.

В третата част българинът дръпна с 5:2 и това се оказа решаващо.

Така той заработи 4 точки за световната ранглиста и 753 долара, а за място на финала той ще се изправи срещу номер 5 Зейн Хан също от САЩ.