Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45730 евро.

Кузманов стартира с успех над участващия в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите Франческо Форти (Италия) с 6:2, 6:1 за 74 минути.

28-годишният пловдивчанин доминираше през цялата среща срещу 314-ия в света Форти, като проби шест пъти подаването на съперника. Той поведе с 5:1 за успеха в първия сет, а след това затвори мача със серия от пет поредни гейма.

Втората ракета на България заработи 730 евро и 7 точки за световната ранглиста, в която заема 191-ото място.

За място на четвъртфиналите Кузманов ще срещне поставения под номер 6 представител на домакините Нуно Боргес.

25-годишният Боргес заема рекордната в кариерата си 150-а позиция в класацията на АТП. Той игра финал на друга надпревара от сериите "Чалънджър" в Италия преди две седмици.