Изключително коравият японец Кей Нишикори помрачи рождения ден на Григор Димитров и го отстрани от Мастърса в Рим с 2:1 сета.

Българинът спечели с тайбрек първия сет 7:6 /4/, във втория нашият поведе, но допусна обрат 5:7, същото се случи и в третия сет – 4:6.

Първият сет започна равностойно, като всеки взимаше сервиса, докато Нишикори не стигна до пробив за 2:3. Изглеждаше, че японецът ще спечели първия сет, но не така мислеше българинът. Страхотна игра на Димитров, гейм на нула и пробив изравниха резултата при 5:5.

Стигна се до тайбрек, в който Нишикори отново поведе с 4:2, но Григор обърна и спечели сета със 7:6 /4/.

По подобен начин се развиха началните геймове и във втория сет, само че първият който достигна до пробив бе Гришо. Нашата първа ракета с уверена игра взе гейма за 4:3 и направи важна крачка към спечелването на мача.

Григор поведе при своя сервис с 30:0, но Нишикори се мобилизира много, успя да обърне и да върне пробива бързо - ново равенство – 4:4.

Това доведе до известно разколебаване у Димитров и той допусна нов пробив, който му костваше втория сет – 5:7.

Сценарият до средата на третия сет бе отново същият. Чакахме да видим кой ще успее да стигне до пробив и за радост това бе Григор. Българинът поведе с 3:2 и просто не трябваше да допуска същата грешка като в предходния сет.

Но, уви, стигна се до рибрейк в един много оспорван осми гейм от втория сет. Григор оспорва топка, която първоначално бе дадена в аут. Съдията прегледа следата и отсъди, че е на линията  и в полза на българина. Японецът бе много разочарован, защото иначе ставаше 40-15 в негова полза. В крайна сметка обаче Нишкори стигна до пробив в своя полза, за съжаление на Григор.

Впоследствие упоритият азиатец съумя отново да прекърши българина и да го отстрани от турнира точно на рождения му ден.

Японецът ще има за съперник в следващия кръг германеца Филип Колшрайбер.

Проследихме мача на живо:

ТРЕТИ СЕТ 4:6

4:6 - Невероятно корав Нишикори. Пребори се отново и взе мача с 2:1 сета.

4:5 - Невероятно оспорван гейм, в който Григор имаше възможност за пробив при едно дълго разиграване дори падна на корта, но върна топката. И все пак точката отиде за Нишикори. За съжаление и геъмът е за азиатеца.

4:4, пробив - Григор оспорва топка, която първоначално бе дадена в аут. Съдията прегледа следата и отсъди, че е на линията и в полза на българина. Японецът бе много разочарован, защото иначе ставаше 40-15 в негова полза. В крайна сметка обаче Нишкори стигна до пробив в своя полза, за съжаление на Григор.

4:3 - Много оспорван гейм, в който Нишикори успя да се пребори и остава в мача.

4:2 - Дотук добре, Григор взе сервиса си и дръпна с два гейма в третия сет.

3:2, пробив - О-оо, много важен гейм за Григор. Пробив за него в средата на сета. този път не бива да допуска грешката от втория сето, когато последва незабавен пробив и за японеца, а после и втори такъв.

2:2 - Григор възстанови равенството.

1:2 - Японецът отново излиза напред в резултата.

1:1 - Равенеството е възстановено.

0:1 - Нишикори откри третия сет със свой успех и поведе.

ВТОРИ СЕТ 5:7

Григор Димитров - Кей Нишикори

източник: БГНЕС

5:7, пробив - Нишикори поведе с 40:0 и стигна до втори пробив в сета, а с това и успя да го спечели със 7:5.

5:6 - Пъргавият японец успя да спечели някои много трудни топки и излезе начело в резултата края на сета.

5:5 - Отново добра игра и за двамата на корта. Но Димитров взима своето и изравнява.

4:5 - Този временен успех вдъхна сили на японеца, който взе на нула следващия гейм и поведе.

4:4, пробив - Григор поведе при своя сервис с 30:0, но Нишикори се мобилизира много, успя да обърне и да върне пробива бързо - ново равенство.

4:3, пробив - Ето това е моментът на Гришо в мача. Много уверена игра и пробив за него във важен момент във втория сет.

3:3 - Бърз гейм на нула в полза на Димитров и ново изравняване.

2:3 - Григор се бори, но геймът отива на сметката на сервиращия Нишикори.

2:2 - Равенството в сета е възстановено.

1:2 - Димитров поведе с 30:0, но Нишикори успя да обърне и да си вземе подаването. Добрата игра и на двамата продължава.

1:1 - Отново интересни разигравания и от двамата, доста атрактивни на моменти. Григор взима своя сервис и изравнява.

0:1 - Интересен и оспорван първи гейм във втория сет при сервис за Нишикори. Добра игра и на двамата, но японецът го спечели.

ПЪРВИ СЕТ - 7:6

7:6 - Браво, Гришо! Японецът поведе в тайбрека с 4:2, но нашият тенисист обърна и не даде повече и точка на Нишикори - 7:4 в тайбрека и първият сет отива на сметката на българина.

6:6 - Сетът ще бъде решен с тайбрек, след като Нишикори взе своето подаване на 15.

6:5 - Григор продължи в същия дух, взе и този гейм на нула.

5:5, пробив - Великолепна игра и перфектният гейм за Григор. Гейм на нула и пробив в чудесен момент и съвсем навреме.

4:5 - Димитров остава в сета засега. Нишикори оспори една точка, но съдията не удовлетвори претенцията му.

3:5 - Нишикори продължава да взима безпогрешно своя сервис и върви към спечелване на първия сет.

3:4 - Добра игра на българина в този гейм и аплодисменти за него от публиката.

2:4 - Нишикори затвърди пробива си и поведе с 4:2.

2:3, пробив - Григор допусна пробив. Резултатът първо стана 0:40, нашият тенисист изравни, но японецът получи възможността още три пъти да спечели гейма. И въпреки съпротивата на Димитров, Нишикори го стори.

2:2 - Сервиращите продължават да взимат "своите" геймове - равенство отново.

2:1 - Интересен гейм с добра игра и от двамата. Сервиращият Димитров го спечели и поведе отново.

1:1 - Нишикори върна гейма и изравни

1:0 - Григор спечели първия гейм само за една минута.