Японският тенисист Кей Нишикори е следващото препятствие пред Григор Димитров на турнира в Бризбейн. Двамата ще се изправят един срещу друг на четвъртфиналите, след като Нишикори победи Денис Кудла със 7:5, 6:2 за един час и двадесет минути.

Първият сет вървеше гейм за гейм, но Нишикори направи решаващ пробив за 6:5, след което успя да спечели със 7:5.

Вторият сет започна с ранен пробив на японския тенисист, който проби за 1:0, а след това затвърди преднината си – 2:0.

В третия гейм на втория сет пред Нишикори се откриха нови три възможности за пробив, но Кудла все пак този път удържа подаването си и намали изоставането си на 1:2.

Кей Нишикори направи нов пробив на 0, за да поведе с 5:2, а след това затвори мача, след като реализира втория си мачбол.

По този начин Нишикори ще се изправи срещу Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира в Бризбейн.