Водачът в световната ранглиста Новак Джокович отпадна в третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2.460 милиона евро.

Двукратният шампион и номер 1 в схемата Джокович загуби от британеца Даниел Евънс с 4:6, 5:7 за 2:09 часа.

Евънс постигна най-голямата победа в кариерата си и нанесе първа загуба на Джокович за сезона.

Британецът имаше само четири победи на клей преди този двубой и за първи път достига до четвъртфиналите на турнир от сериите Мастърс 1000.

Евънс направи два пробива и поведе с 3:0 в първия сет, след което Джокович изравни 4:4. В следващия гейм обаче той отново загуби подаването си и при свой сервис британецът затвори първата част.

Във втория сет Джокович поведе с 3:0, но Евънс успя да изравни. Британецът стигна до нов пробив в 11-ия гейм, а в следващия без проблеми приключи двубоя с първия си мачбол.

Номер 6 в световната ранглиста и пети в схемата Александър Зверев също отпадна в третия кръг. Зверев загуби от Давид Гофен (Белгия) с 4:6, 6:7(7) за 1:52 час.

Белгиецът направи един пробив в седмия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част нямаше пробиви и се стигна до тайбрек. В него Зверев спази четири мачбола, но не успя при петия.

Гофен поведе с 6:2, след което германецът взе пет поредни точки и направи обрат 7:6. Последва серия от три точки за белгиеца, с която той затвори мача.

Евънс и Гофен ще играят един срещу друг на четвъртфиналите.