Шестият поставен Холгер Руне (Дания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в японската столица Токио от сериите АТП 500 с награден фонд 1 818 380 долара.

В двубой от втория кръг Руне победи представителя на домакините Йошихито Нишиока с 6:2, 6:4 само за 68 минути игра. Два пробива в първия сет осигуриха на Холгер Руне успешното 6:2, а във втория сет той поведе с 3:1, допусна изравняване за 4:4, но спечели следващите два гейма, а с това и мача.

Съперник на датчанина на четвъртфиналите ще бъде 34-годишният Кей Нишикори.

Японският тенисист отстрани австралиеца Джордан Томпсън след 6:2, 6:3. Срещата продължи час и 24 минути.

Втория кръг преодоляха още Томаш Махач от Чехия и американецът Алекс Микелсен.

Махач елиминира петия в схемата Томи Пол (САЩ) след обрат с 2:6, 6:3, 7:6(4) за два часа и 37 минути игра. Пол завърши първия сет със серия от пет гейма, но във втората част изостана с 1:3 и 2:4 и отстъпи с 3:6. Томаш Махач навакса изоставане от 0:3 в третия сет, за да стигне до равенство 6:6 и успех в тайбрека.

За да стигне до двубоя с чеха на четвъртфиналите, Микелсен се наложи над австралиеца Кристофър О'Конъл с 6:1, 6:4.