Руснакът Карен Хачанов стартира с победа на турнира по тенис от сериите Мастърс във френската столица Париж с награден фонд 3 милиона евро. 25-годишният Хачанов, който е победител от 2018 година в турнира победи шведския квалификант Микаел Имер с 6:4, 7:5 за 1 час и 48 минути игра.

Във вторият кръг руснакът очаква победителя от двубоя между нашия Григор Димитров и Ришар Гаске.

Канадецът Феликс Оже-Алиасим остава в битката за място на Финалите на ATP, след обрат над италианския квалификант Джанлука Магер с 4:6, 6:4, 6:1 в първи кръг. Деветият поставен в схемата Алиасим направи два пробива в решителния трети сет и затвори двубоя с петия си мачбол след близо два часа на корта. Класирането за финалите на АTP ще ознаменува края на добрия сезон за 21-годишния канадец, който достигна до полуфиналите на US Open и до четвъртфиналите на Уимбълдън. Той също така игра на финали на турнири в Мелбърн и Щутгарт.

Американският квалификант Томи Пол също продължава напред в турнира след успех над германеца Ян-Ленард Шруф с 6:3, 6:4.

Испанецът Карлос Алкарас пък елиминира представителя на домакините Пиер-Юг Ербер с 6:7(4), 7:6(2), 7:5.

Джеймс Дъкуърт от Австралия отстрани изненадващо номер 14 в схемата Роберто Баутиста Агут с 6:4, 5:7, 7:6 (4).

Американецът Тейлър Фриц надделя над италианеца Лоренцо Сонего с 3:6, 6:2, 6:3, а сънародникът му Райли Опелка спечели срещу Филип Крайнович от Сърбия с 6:3, 7:6(4).