Първата ракета на България Григор Димитров приключи участието си на силния Мастърс турнир в Индиън Уелс в третия кръг.

Гришо отстъпи на представителя на домакините Джак Сок след тайбрек в третия сет и почти два часа и половина игра.

Сок се наложи с 3:6, 6:3, 7:6 (9:7) за място на осминафиналите, където съперник ще му бъде непоставеният Малек Джазири.

Димитров показа много стабилна игра в по-голяма част от двубоя, но не успя да използва четири възможности да спечели мача.

Той водеше с три мачбола в третия сет, при 5:4 и 40:0, но Джак Сок направи мощен обрат.

Димитров стигна до четвърти мачбол, вече в тайбрека, след обрат от своя страна, но и тогава не успя да го спечели, а Сок пред своя публика се надъха за победата.

Как протече мачът Григор Димитров - Джак Сок

СЕТ 1 - 6:3

Григор откри мача със свой сервис гейм, който спечели без да даде точка на съперника. Още в третия гейм Сок успя да настигне българина и да се добере до равенство, но предимството бе за Гришо и с мощен ас той затвори и този гейм за 2:1.

Само в първите три гейма Димитров направи четири аса и демонстрира силен сервис и концентрация на ниво.

ПРОБИВ! Със страхотна точка от воле, Григор поведе при сервис гейма на съперника в четвъртия гейм, и след това след двойна грешка на Сок, първият пробив отиде на сметката на българина!

Сок затрудни доста Григор, преди Димитров да успее да затвърди пробива си, като пред американеца се откри шанс да стигне до ри-брейк, но отново съсредоточен и пунктуален, Гришо поведе с 4:1.

Ситуацията се повтори, но с обратен знак, като Гришо можеше да покоси отново съперника, но Сок спаси първия опит за пробив в петия гейм, а след това с два добри сервиса спечели своето подаване за 4:2.

Сок не се даде лесно и в седмия гейм, но Димитров се пребори и пак със стабилни изяви все подаването си.

Американецът стигна до първата си точка за пробив точно в гейма, в който Гришо сервираше за спечелване на сета. След страхотни бекхенди на Димитров обаче, Сок прати топката в мрежата и загуби предимството. Григор не се отказа, и с отлична комбинация спечели гейма, а с това и сета!

СЕТ 2 - 3:6

Сок стартира със спечелен първи гейм, но след това Димитров отново му показа класа, с гейм на нула в своя полза.

Двамата продължиха да разменят сервис геймовете си, макар и в седмия гейм Гришо да бе много близо до точка за пробив.

В осмия гейм американецът бе от страната на предимството, и стигна до две точки за пробив, след като Димитров не успя да върне една въртелива топка и я прати в аут.

Григор отново заложи на началния си удар и стигна до равенство с ас, а след това даде нов шанс на Сок.

ПРОБИВ ЗА СОК! Мрежата спаси българина в третия брейк бол, но след това с ефектно разиграване именно до мрежата, Григор не успя да стигне навреме до топката и това даде четвърти шанс за Сок. Тук вече представителят на домакините не го пропусна, и поведе с първи пробив за него в мача - 5:3.

Грешките на Димитров позволиха на Сок да се съвземе, и той със сравнителна лекота взе подаването си в деветия гейм, за да спечели сета със 6:3.

Между двата сета Джак Сок се възползва от правото си да посети съблекалнята и даде на двамата няколко минути отдих.

СЕТ 3 - 6:7 (7:9)

Григор поведе със своя сервис гейм и още във втория стигна до точки за пробив. Сок обаче спаси две, за да изравни резултата.

ПРОБИВ! Още във втория гейм Гришо успя да се пребори и да пробие американеца. Геймът продължи доста, но въпреки това с повече хъс и острота, Димитров бе този, който поведе с 2:0 гейма.

Преди Сок да усети накъде отиват нещата, Григор вече водеше с 4:1 гейма.

Американецът показа нервите си след петата си двойна грешка за равенство в шестия гейм, но все пак го спечели.

В седмия гейм Сок стигна и до първата си точка за пробив, но Григор се спаси. Геймът продължи дълго, като българинът спаси четири точки за пробив, но накрая Сок постигна целта си и намали до 4:3, и сервира за изравняване.

Нещата в сета стартираха от нулата, след като Сок направи 4:4.

Григор спечели своето подаване, а след това имаше уникален шанс да спечели и мача в десетия гейм.

Димитров пропусна три мачбола, а Сок оцеля за 5:5!

В гейм №11, Сок бе този, който получи страхотна възможност за пробив, но за пореден път в двубоя Гришо стори необходимото, изправен на линията.

Тайбрекът стана факт, след като Джак Сок спечели на нула подаването си.

ТАЙБРЕК! Сок направи мини-пробив още в началото на тайбрека, а след непредизвикана грешка на Гришо поведе с 3:0.

Димитров върна две точки, но след това прати в аут топката за 4:2 в полза на съперника му.

Джак Сок дръпна с 5:2, преди сервиса на Димитров.

Гришо направи и невъзможното, а американецът прати топката извън линиите, за да се стигне до ново равенство - 5:5!

Джак Сок бе този, който първи стигна до мачбол, след 6:5 в негова полза.

Димитров обърна пак нещата в своя полза, стигна до четвърти мачбол, при 7:6, но и този път американецът бе този, чийто удари намираха повече корта.

Сок стигна до победата в тайбрека след 9:7 в него, а с това и победата и мястото на осминафиналите.