Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби мача си втория кръг на турнира в Куинс. Българинът загуби първия сет с 4:6, но успя да вдигне нивото си на игра и да вземе втория с 6:3. През третата част българинът инкасира пробив за 2:0, но успя да изравни за 2:2. До края не сета и двамата печелеха сервис геймовете си и точно когато по всичко изглеждаше, че ще се стигне до тайбрек, Себастиан Корда проби за 7:5 и се поздрави с крайната победа в мача.

Българинът наниза 11 аса и 5 двойни грешки, както и 62% вкаран първи сервис, но това се оказа недостатъчно, за да спре силния Американец, който игра финал на турнира в Хертогенбош миналата седмица и се намира в страхотна форма.

За Григор предстои участие на Уимбъдън, който започва на 1 юли в английската столица.

Снимки: Gulliver/GettyImages
50 снимки

Първи сет:

Григор започна с бърз гейм на 15. Българинът използва много добре началния си удар за да вземе предимство в точките. 1:0

Корда отговаря с безапелационен гейма на 0, в който не остави шанс на българина да се закачи в резултата. 1:1

Гришо стартира гейма колебливо, като изостана с 15:30, но успя да се измъне и повежда в резултата. 2:1

Американецът отново изравнява след солиден гейм на 15. 2:2

Светкавичен гейм за Григор на 0. При една от точките Корда се озова на земята, но изглежда всичко с него е окей. 3:2

Гришо поведе с 15:30 на сервис за американеца, но Корда успя да затвори безппроблемо гейма с мощен смач. 3:3

Българинът изостана с 0:40, но показа здрави нерви и успя да изравни резултата в гейма. След това хасковлията спаси още 1 точка за пробив, но последва двойна грешка, което Корда затвори гейма с бекхенд по правата. 3:4

С бърз гейм на 0 Корда затвърждава пробива и Григор ще трябва да сервира за оставане в сета. 3:5

Изглежда Григор загуби концентрация и изостана с 0:40, но успя да се пребори за гейма, с което принуждава съперника си да сервира за сета. 4:5

Корда не допусна изненада и със солиден сервис затваря първия сет. 4:6

Втори сет:

Отново труден сервис гейм за българина, след като се стигна до 40:40 с бехкенд по правата и страхотен сервис Григор открива резултата във втория сет. 1:0

Американецът отговаря с гейм на 0, в който не остави никакви шансове на противника си да влезе в разигравания. 1:1

Серията от трудни геймове за първата ракета на България продължава и след 3 спасени точки за пробив Гришо повежда с 2:1.

Пробив! Григор стабилизира играта си на ретур и след дълги разигравания успя да пробие сервиса за съперника си. 3:1

Българинът затвърждава пробива  след бърз гейм на нула и прецизно сервиране. 4:1

Стабилен гейм за Корда, който намалява изоставането си в сета. 4:2

Григор се доближава само на гейм от победата в сета. След като допусна да се стигне до 30:30, българинът набързо затвори гейма, благодарние на мощния си сервис. 5:2

Българинът притисна съперника си до стената, като стигна дори до сетбол, но Корда успя да задържи подаването си и Григор ще трябва да сервира за втория сет. 5:3

СЕТ за Гришо! Българинът не трепна, сервирайки за сета и ще гледаме трета решаваща част!

Трети сет:

Себастиан Корда открива резултата в третия сет, след като изостана с 15:30, американецът пласира хубави сервиси и затвори гейма. 0:1

Пробив! Григор си позволи леко колебание в сервис гейма, като допусна и двойна грешка и Корда не пропусна да го накаже като реализира пробив с мощен форхенд и последвала грешка на българина. 0:2

Пробив! Гришо стартира гейма решен да направи пробив, след като поведе с 0:30, българинът реализира и уникален лоб, с който прехвърли съперника си и се връща в мача. 1:2

Бърз гейм на 0, с който Григор изравнява резултата и всичко в 3 сет започва отначало. 2:2

Корда печели сервиса си, макар и трудно. след като си стигна до 40:40. 2:3

Григор започна силно сервис гейма си с 30:0 , но допусна изравняне. Със страхотен бекхенд по правата обаче Григор поведе и след това затвори гейма за 3:3.

Американцът повежда след страхотно отиграване серис мрежа и солиден сервис по диагонала. 3:4

Българинът срещна трудности, но успя да изравни резултата в сета, след като се стигна до 40:40. 4:4

Себастиан Корда се доближава само на гейм от крайната победа, след мощни сервиси и прецизни отигравания. 4:5

Светкавичен гейм на 0 за Григор, който връща напрежението обратно при противника си. 5:5

Корда отговаря с бърз гейм също на 0 и Григор ще трябва да сервира за оставане в мача. 5:6