Григор Димитров и Лука Пуй не успяха да се справят с първото предизвикателство на двойки в лицето на Жан-Жулие Роже и Хориа Текау на турнира във Вашингтон. Българо – френското дуо бе надиграно от бившите играчи от топ 3 на световната ранглиста при дуетитр с 3:6 6:7(2).

Григор впечатлен от академията на Надал и доволен от тренировките с Матадора

Димитров и Пуй допуснаха пробив още в първия гейм на срещата, а след това спасиха два брейкбола, за да спечелят подаването си. В четвъртия гейм Димитров и Пуй пропуснаха три шанса за пробив и Роже и Текау поведоха с 3:1. При 3:4 българиниът и французинът пропуснаха още една възможност да изравнят резултата и допуснаха още един пробив в последния гейм.

Непознат съперник чака Григор на старта във Вашингтон

Вторият сет бе далеч по-драматичен. Състезателите си разменяха геймове, но при 2:3 Роже и Текау отново атакуваха Димитров и Пуй. Българинът и французинът успяха да възстановят веднага загубения гейм с пробив и от тяхна страна, докато се стигна до 6:6. В последвалия тайбрейк обаче Гришо и Лука се предадоха, като го загубиха с 2:7 точки.