Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изправя срещу италианеца Яник Синер във финала на Мастърса в Маями. Решаващият за титлата сблъсък е тази вечер от 22:00 часа и ще може да го проследите на живо в Gong.bg.

Григор Димитров Яник Синер

Григор, който досега бе достигал само два пъти до осминафиналите във Флорида, стигна до финала след победи последователно над Алехандро Табило, Яник Ханфман, Хуберт Хуркач, Карлос Алкарас и Александър Зверев. След като бе на две точки от загубата още в първия си двубой срещу чилиеца Табило, Димитров набра скорост и даде само гейм на Ханфман в следващата фаза, преди да запише знаменити успехи над осмия, първия и четвъртия в схемата. Особено впечатляващо бе представянето на българина срещу световния номер 2 Алкарас, който бе надигран категорично в два сета, а срещу Хуркач и Зверев нашият тенисист прояви характер, за да постигне трисетови победи.

Gulliver/GettyImages
53 снимки

Синер от своя страна, който ще играе на третия си финал в Маями (загуби от Хуркач през 2021 и Даниил Медведев през 2023), надви сънародника си Андреа Вавасори, Талон Грикспор, Кристофър О‘Конъл, Томаш Махач и Медведев, за да се класира за мача за титлата. Италианецът, шампион на Аустрелиън Оупън, имаше най-сериозни трудности срещу Грикспор, където навакса сет пасив, а най-впечатляващ категорично бе на полуфиналите с Медведев, от когото отстъпи на финала миналата година – Синер даде само три гейма на руснака в доминантно представяне, постигайки петия си пореден успех срещу финалиста в Мелбърн и Индиан Уелс.

Димитров и Синер имат три мача помежду си, като българинът губи с 1-2 победи в преките сблъсъци. Гришо печели първия двубой в Рим през 2020, преди да отстъпи пред италианеца в Маями и в Пекин миналата година.

Григор вече си осигури завръщане в топ 10 на мъжкия тенис след 260 седмици отсъствие след победата над Зверев в полуфиналите, докато Синер най-малкото ще защити точките си от миналата година.