Италианският тенисист Фабио Фонини демонстрира невероятен характер, за да победи Константин Кравчук с 0:6, 7:5, 6:4 на старта на Индиън Уелс.

Двубоят започна кошмарно за италианеца, който загуби първия сет с 0:6 и допусна три пробива в подаванията си. Освен това той успя да спечели много малко точни при сервис геймовете на съперника си.

Вторият сет продължи кошмарното развитие за Фонини, който успя да спечели своя първи гейм в мача, но допусна нов ранен пробив и изоставаше с 1:3. Руснакът сервираше за спечелването на мача при 5:3, когато допусна пробив. Кравчук отново бе пробит за 6:5, а след това Фонини успя да изравни резултата след 7:5 във втория сет.

В третия двамата си размениха по един ранен пробив. Фонини проби за 1:0, но Кравчук бързо успя да изравни резултата – 1:1. Решаващият удар на Фонини дойде в деветия гейм, когато той проби, а след това спечели подаването си, а с това и мача – 6:4.