Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира в Аделаида. Така той си осигури сблъсък с руснака Даниил Медведев, който по-рано днес елиминира в два сета сънародника си Карен Хачанов.

На четвъртфиналите Ноле елиминира без особени проблеми канадеца Денис Шаповалов с 6:3, 6:4 за час и 56 минути игра. Сърбинът трябва да спаси две възможности за пробив още в първия гейм на мача, както и още една в петия гейм, за да реализира брейк от първата си възможност в осмия гейм на първия сет.

BGNES
22 снимки

Във втория Джокович поведе с 3:1, но Шаповалов успя да обърне до 4:3 в своя полза. Това бе и единственото отпускане на Джокович в мача, като носителят на 21 титли от Големия шлем взе три последователни гейма, а с това и мача.

Джокович и Медведев, които са поставени под номер 1 и номер 3 в схемата на турнира в Аделаида, имат 12 официални мача помежду си, като сърбинът води с 8:4 победи.