Сърбинът Новак Джокович победи чеха Иржи Лехечка с 6:1, 6:7 (3), 6:1 в мач от United Cup, с което възстанови равенството в сблъсъка между двете страни.

Световният номер 1 обаче изплаши феновете си, след като в хода на целия двубой имаше проблеми с дясната китка. Той взе и медицински таймаут между втория и третия сет, а в някои от другите почивки също получаваше медицинска помощ.

Джокович не срещна трудности в първия сет, като след 1:1 спечели пет поредни гейма. Втората част също стартира отлично за сърбина, който направи пробив в третия гейм и изглеждаше, че се е запътил към лесен успех. Тогава обаче той допусна спад в концентрацията и позволи на Лехечка да се завърне в мача. При 5:3 чехът сервираше за сета, но Джокович докара сета до тайбрек, в който Лехечка бе по-стабилен и взе частта със 7:3 точки.

В третия решителен сет световният номер 1 отново повиши нивото си и спечели частта с 6:1.

По-рано през деня Маркета Вондрушова победи трудно Олга Данилович с 6:1, 3:6, 6:3.