Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро. Кузманов надделя над Алекс Молчан с категоричното 6:0, 6:1 за 65 минути, след като не даде нито една възможност за пробив на противника си.

С успеха 29-годишният пловдивчанин си осигури 9415 евро и 60 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 223-ото място, но с победата си днес той си гарантира завръщане сред първите 200 от понеделник.а

Мачът премина при пълно превъзходство в полза на българина, който спечели при петия си мачбол.

Представителят на домакините успя да спечели само един гейм във втория сет при собствен начален удар.

На финала в неделя Димитър Кузманов ще се изправи срещу Виталий Сачко. Украинецът, който заема 266-то място в класацията на АТП, победи с 6:4, 7:5 чилиеца Томас Бариос Вера.