Шампионът на България по тенис на открито и национал за купа "Дейвис" Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 Лазаров се справи само за 56 минути с белгиеца Ромен Фокон с 6:1, 6:2.

Софиянецът сервираше солидно и не допусна пробив в мача. Той взе 10 от първите 11 гейма по пътя си към успеха.

За място на четвъртфиналите Лазаров ще се изправи срещу италианеца Лучано Дардери.

По-рано днес Васил Димитров също преодоля първия кръг.

18-годишният квалификант Димитров надделя на участващия с "уайлд кард" украинец Данило Веремейчук с 6:2, 6:3 за 89 минути и постигна дебютната си победа в основна схема на надпревара от сериите "Фючърс" на ITF.

Следващият съперник на българина ще бъде третият в схемата украинеца Владислав Орлов.