Рафаел Надал е на финал на турнира в Барселона, след като даде едва 4 гейма на давид Гофен, побеждавайки белгиеца с 6:4, 6:0.

На корт "Рафа Надал" Матадора бе безупречен с изключение на първите два гейма в двубоя. Те бяха спечелени от Гофен, но оттам насетне Надал спечели 12 от останалите 14 гейма като във втория сет №10 в света трябваше да претърпи и унижението да загуби сет на 0.

Така Надал продължи на 44 невероятната си серия от поредни спечелени сетове на клей. За последно той загуби сет през май 2017-а в Рим.

Освен това успехът над Гофен бе победа №400 за Надал на клей. Той е едва четвъртият в историята, който регистрира 400 успеха на червено след аржентинеца Гийермо Вилас (659), испанеца Мануел Орантес (502) и австриеца Томас Мустер (422).

В неделя Краля на клея ще се опита да стигне до титла №11 в Барселона, а негов съперник във финала ще бъде гъркът Стефанос Циципас.