Номер 11 в света Пабло Кареньо-Буста е съперникът на Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира в Барселона.

По-рано в четвъртък Гришо надви тунизиеца Малек Джазири с 2:1 сета.

Джазири измъчи Гришо, но отмъщението е сладко

26-годишният Кареньо-Буста се справи с французина Адриан Манарино в три сета.

Испанецът взе първия сейт срещу Манарино сравнително лесно - с 6:2, но последва изравняване след 6:4 в полза на Адриан Манарино.

Победата бе решена след тайбрек. Пабло Кареньо-Буста спечели със 7:6 гейма в третия сет и 8:6 точки в тайбрека.

Съдия вбеси Гришо в Барселона

Григор и Пабло Кареньо-Буста имат пет мача по между си като балансът е 3:2 победи за българина.

На клей двамата са се срещали три пъти, като испанецът записа две победи, включително преди година в третия кръг на "Ролан Гарос" с 3:0 сета.

Мачът между българина и испанеца е в петък и е втори в програмата на корт „Рафа Надал“ .

От 13.30 стартира двубоят между Стефанос Циципас и Доминик Тийм, което сочи че срещата на Григор Димитров ще започне около 15.00-15.30 часа.