Сърбинът Новак Джокович стартира с трудна победа защитата на титлата си на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,4 милиона евро.

Поставеният под номер 2 Джокович се класира за третия кръг на надпреварата след 6:1, 4:6, 7:5 над представителя на домакините Николас Алмагро след два часа и четвърт игра.
Сърбинът загуби първото си подаване, но след това взе шест поредни гейма, с което и първия сет.

Алмагро, полуфиналист в турнира през 2010 година, беше равностоен във втората част, която спечели с пробив в десетия гейм, а в третата испанецът поведе с 3:0, но допусна обрат.
Джокович се стреми към трета титла в Мадрид след 2011 и 2016 година.

Финалистът от 2012 година Томаш Бердих (Чехия) също достигна до третия кръг след успех над холандеца Робин Хаазе със 7:6(5), 6:3.

Вицешампионът през 2014 година Кей Нишикори (Япония) преодоля трудно начало и обърна аржентинеца Диего Шварцман с 1:6, 6:0, 6:4. За място на четвъртфиналите шестия в схемата Нишикори ще се изправи срещу представителя на домакините Давид Ферер, който елиминира без игра отказалия се заради травма на дясното рамо французин Жо-Вилфрид Цонга.

Номер 5 в схемата Милош Раонич (Канада) наниза 10 аса и загуби само 7 точки при собствен сервис в мача при успеха над Жил МЮлер (ЛЮксембург) с 6:4, 6:4.

Раонич ще търси място на четвъртфиналите за трета поредна година срещу белгиеца Давид Гофен.

Деветият в схемата Гофен надделя над германеца Флориан Майер със 7:6(3), 6:0. /БТА