Томи Пол спечели първата си ATP титла на турнира от сериите 250 в Стокхолм след победа над канадеца Денис Шаповалов с 6:4 2:6 6:4. Това бе първи финал за американеца в тура на ATP, докато 22-годишният Шаповалов има един трофей точно от шведската столица.

Пол взе първия сет с един пробив на нула при резултат 2:2, а при предходното подаване на Шаповалов не успя да се възползва от два брейкбола.

Във втория сет американецът отново имаше възможност за ранен пробив, но не успя да се възползва, а впоследствие съперникът му реализира два такива, като с втория успя да спечели и сета.

Третият сет бе доста сходен с първия като разликата бе, че единствения гейм с пробив за бъдещия шампион дойде при резултат 4:4, с което си осигури няколко „скрити шампионски“ точки на свой сервис в следващия гейм. В следващия гейм номер 52 в света успя да затвори и мача със спечелено подаване на нула.

Томи Пол - Денис Шаповалов 6:4 2:6 6:4

източник: БГНЕС