Рафаел Надал не бе играл официален мач от Аустрелиън Оупън насам, но това определено не пролича в мача му срещу Филип Колшрайбер от четвъртфиналите на Купа Дейвис.

На любимия си клей и на домашна земя във Валенсия Матадора победи с 6:2, 6:2, 6:3 и по този начин изравни резултата в сблъсъка.

По-рано през деня асът на германците Александър Зверев победи с 6:4, 6:2, 6:2 Давид Ферер.

В трите сета Надал направи общо седем пробива като в същото време отрази четири от шестте шанса за брейк на съперника.

Единствено в третия сет Колшрайбер поведе след пробив в първия гейм. След него обаче последва рибрейк и още един пробив, след който Надал реализира втория си мачбол.

Така интригата остава в пълна сила за следващите два дни. В събота е двубоят на двойки, за който поне по предварителни данни ще играят Марк Лопес/Фелисиано Лопес и Тим Пуетц/Ян-Ленард Щруф.

С огромно нетърпение се очаква и неделният сблъсък между Рафа Надал и Саша Зверев, който може да е решителен за изхода на двубоя.