Водачът в световната ранглиста Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в зала в швейцарския град Базел с награден фонд 2 276 105 долара. Испанецът победи Ботик ван дер Зандшулп (Нидерландия) с 6:4, 6:2 за 87 минути.

Алкарас направи един пробив по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част преодоля пасив от 0:2 и със серия от шест поредни гейма затвори мача.

Испанецът достигна до 11-ия си четвъртфинал за сезона, в който има пет титли и игра на седем финала на турнири от АТП.

В спор за място на полуфиналите Алкарас ще срещне сънародника си Пабло Кареньо Буста. Петият поставен елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Доминик Щрикер със 7:5, 6:7(3), 6:4.

В други срещи от турнира номер 3 в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) победи Марк-Андреа Хюзлер (Швейцария) с 6:7(3), 6:4, 6:4, а Холгер Руне (Дания) спечели срещу седмия поставен Алекс де Минор (Австралия) с 6:2, 7:5.

Испанецът Алберт Рамос-Виньолас постигна успех над Лоренцо Музети (Италия) с 1:6, 6:3, 6:4.