Световният номер 1 Роджър Федерер прегази сърбина Филип Крайнович с 6:2, 6:1 и се класира на четвъртия кръг на турнира в Индиън Уелс. Петкратният носител на титлата от надпреварата се наложи над съперника си едва за 58 минути игра, а в следващия кръг ще се изправи срещу 31-годишния Жереми Шарди (Франция).

Двубоят започна повече от перфектно за швейцареца. Той взе подаването си, а след това проби съперника си за 2:0. Сърбинът успя да изравни, след като успя да избегне две точки за пробив в четвъртия гейм и на свой ред да осъществи пробив.

Все пак Федерер бързо се добра до нов шанс за брейк при 3:2 и отново не сбърка. След това затвърди и отново проби съперника си за 6:2 в първата част.

Вторият сет започна идентично. Маестрото обаче съумя да затвърди пробива си и да поведе с 3:0. Сърбинът като че ли развя белия флаг и допусна нов брейк за 1:5. Така Федерер сервираше за мача и не сбърка, затваряйки го при 6:1.