Новак Джокович триумфира в турнира по тенис от сериите АТП 500 в Дубай след двусетова победа над Стефанос Циципас. Световният №1 спечели с 6-3, 6-4 за 1 час и 17 минути игра. Това е неговата пета титла в Дубай и първа от 2013 г. 32-годишният Джокович проби три пъти подаването на гърка и загуби само веднъж своето в отлично проведен мач от негова страна.

Двубоят в първия сет вървеше равностойно с един пропуснат шанс за пробив от страна на Циципас. Неговият сръбски съперник обаче пръв нанесе своя удар в осмия гейм. В средата на втория сет двамата си размениха по един бърз пробив, но в деветия гейм Джокович отново натисна, за да излезе с пробив аванс. Това му позволи да сервира за спечелване на срещата и той го направи без проблеми на нула.

По този начин Джокович, освен че спечели трета титла през сезона след АТП Къп със Сърбия и Аустрелиън Оупън за осми път, поведе и в съперничеството си срещу Циципас. Това е трети успех за Новак, а гъркът има два.