Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" 1000 в Париж с награден фонд от шест милиона евро. Поставеният под номер шест в схемата сърбин се наложи с 6:4, 6:1 срещу Карен Хачанов.

Защитаващият титлата си от миналия сезон Джокович направи решителен пробив за 6:4 в първата част, за да поведе в резултата.

Във втория сет руският тенисист оказа значително по-малка съпротива на своя по-опитен противник и на два пъти загуби подаването си. Новак Джокович приключи двубоя от четвъртата си възможност след точно 87 минути на корта.

На четвъртфиналите шесткратният носител на титлата във френската столица ще играе срещу Лоренцо Музети. Италианският тенисист се справи с норвежеца Каспер Рууд след три сета - 4:6, 6:4, 6:4, след близо два часа и половина игра.

Поставеният под номер 7 Андрей Рубльов приключи участието си на турнира в Париж. Руснакът загуби срещу датчанина Холгер Руне с 4:6, 5:7.

Канадецът Феликс Оже-Алиасим, осми поставен, елиминира ветерана Жил Симон от Франция след 6:1, 6:4.