Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хале с награден фонд 2,275 милиона евро. Поставеният под номер едно в основната схема руснак се наложи със 7:6 (4), 6:3 срещу Иля Ивашка (Беларус).

Медведев спаси три сетбола при 4:5 в първия сет, след което поведе в резултата при изиграването на тайбрек.

Лидерът в световната ранглиста се наслади на по-добри моменти през втората част, когато направи решителен пробив за 3:1 и приключи срещата от третата си възможност след 68 минути на корта.

Руският тенисист победи Иля Ивашка и през миналата седмица на турнира в Хертогенбош.

В следващия кръг на турнира в германския град Даниил Медведев ще се изправи срещу победителя от мача между Пабло Кареньо Буста и Талон Грикспор.