Поставеният под номер две в схемата Андрей Рубльов отпадна от турнира по тенис на червени кортове в Хамбург (Германия) с награден фонд 1 770 865 евро. Руснакът загуби с 4:6, 2:6 срещу Франсиско Черундоло.

Аржентинецът, който заема 30-то място в световната ранглиста, на три пъти спечели подаването на своя противник в първия сет, за да поведе в резултата.

Във втората част Рубльов отново позволи на Черундоло да го пробие и отстъпи при първия мачбол след 93 минути.

На четвъртфиналите Черундоло ще играе срещу Аслан Карацев. Руският тенисист победи след обрат с 3:6, 6:3, 6:4 Даниел Галан от Колумбия.

Номер седем в основната схема Карен Хачанов (Русия) елиминира италианеца Фабио Фонини след 6:3, 7:5.

Първият поставен Карлос Алкарас победи със 7:6 (4), 6:3 сърбина Филип Крайнович. На четвъртфиналите испанецът ще се изправи срещу Карен Хачанов.