Андрей Рубльов се класира за полуфиналите на Мастърса в Монте Карло, след като отстрани от турнира Ян-Ленард Щруф с 6:1, 7:6 (5) за точно един час и 40 минути игра.

Откриващият сет стартира с пробив за германеца, но оттам-насетне на корта имаше само един играч и това бе руснакът. Във втория сет Рубльов реализира брейк в седмия гейм, но Щруф го върна моментално. Стигна се до тайбрек, в който петият в схемата се сдоби с два мачбола при 6-4 и от втория път се справи, за да се поздрави с крайната победа.

Рубльов приключи с два уинъра повече от съперника и четири непредизвикани грешки по-малко от Щруф. Руският тенисист, който е финалист в надпреварата от 2021, ще играе в последните четири с победителя от мача между Тейлър Фриц и действащия двукратен шампион Стефанос Циципас.