Гаел Монфис успя да отстрани водача в схемата на турнира от категория АТР 500 в Рио де Жанейро Марин Чилич. Това се случи в скоростното доиграване на двубоя, продължило едва 4 разигравания.

В сряда вечер двубоят бе прекъснат заради силен дъжд в сюблимен момент при 7:7 в тайбрека на втория сет след 6:3 за французина в първия. Монфис бе изпуснал и мачбол преди атмосферните условия да прекъснат мача.

При доиграването в четвъртък Чилич спечели първата точка и си осигури сетбол. Той обаче бе отразен, а след това Монфис спечели още две точки, за да сложи точка на двубоя.

В следващия кръг Льо Монф ще срещне шестия в схемата Даниел Шварцман.

Поставеният под номер 2 Доминик Тийм се класира за третия кръг, след като съперникът му Пабло Андухар от Испания се отказа в седмия гейм на първия сет при 4:2 заради контузия.

Тийм, който е защитаващ титлата си в Рио от миналата година, ще срещне друг испанец на четвъртфиналите - Фернандо Вердаско. Вердаско, осми в схемата, се наложи над аржентинеца Николас Кикер с 6:7 (3), 6:2, 6:0.