Поставеният под номер 16 в основната схема на тенис турнира от Големия шлем Откритото първенство на Австралия Карлос Моя отпадна още в първия кръг на надпреварата.

Испанецът загуби от австриеца Щефан Кубек с 6-7, 7-6, 5-7, 4-6. Още в първия сет се стигна до тайбрек, който бе спечелен от Кубек със 7:5 точки. Моя си го върна във втората част, която спечели след 7:2 точки в тайбрека. След това обаче в третия сет Кубек успя да пробие испанеца, за да спечели със 7-5 и да поведе в резултата.

В решителната четвърта част австриецът победи с 6-4 и по този начин се класира за втория кръг, където негов съперник ще бъде аржентинецът Аугустин Кайери, който победи перуанеца Луис Орна с 6-4, 6-7, 6-3, 6-4. Надпреварата в Мелбърн е с награден фонд от 20 милиона и 600 хиляди долара.