Миналогодишният шампион Сам Куери (САЩ) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в мексиканския град Акапулко с награден фонд 1.64 милиона долара.
Поставеният под номер 7 Куери загуби от австралиеца Матю Ебдън с 3:6, 6:1, 6:7(5).

Американецът, който през 2017 година победи на финала "Краля на клея" Рафаел Надал (Испания), пропиля аванс от 3:1 гейма в решителния трети сет и допусна обрат, след като в последвалия тайбрек взе само 2 от първите 8 разигравания.

Ебдън ще играе във втория кръг срещу друг американец Джаред Доналдсън (САЩ).

Победителят през 2016 година Доминик Тийм (Австрия) стартира с труден успех над британския квалификант Камерън Нори с 6:3, 5:7, 7:5 след почти два часа и половина игра.

Тийм пропусна мачбол, когато сервираше за победата при 5:4 във втория сет, след което Нори изравни със серия от три поредни гейма.

Австриецът, трети в схемата, все пак реализира решаващ брейк за 6:5 в третата част и това се оказа достатъчно.

За място на четвъртфиналите той ще играе срещу канадския левичар Денис Шаповалов, който се справи със завръщащия се след контузия на китката бивш номер 4 в света Кей Нишикори (Япония) с 6:7(3), 6:3, 6:1.

Шестият поставен Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) нямаше особени проблеми и след 62 минути елиминира германеца Миша Зверев с 6:1, 6:2.

Във втория кръг Дел Потро ще срещне четирикратния шампион Давид Ферер от Испания.

Номер 2 Александър Зверев дебютира с успех в Акапулко след 6:3, 7:5 над МакКензи МакДоналд (САЩ), след като не допусна пробив в срещата.

Зверев ще играе във втория кръг срещу сънародника си Петер Гойовчик, който се справи с участващия с "уайлд кард" представител на домакините Лукас Гомес с 6:3, 6:2./ БТА