Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хертогенбош, Нидерландия. Поставеният под номер едно руснак се наложи трудно със 7:5, 6:4 над Жил Симон (Франция).

Заемащият втора позиция в световната ранглиста Медведев изоставаше с 2:5 в първата част, но спечели следващите пет гейма, за да вземе аванс в резултата.

Във втория сет руският тенисист контролираше събитията на корта, но се нуждаеше от седем мачбола, за да приключи двубоя след близо два часа.

В следващия кръг Медевдев ще се изправи срещу Иля Ивашка. Представителят на Беларус се наложи с 6:4, 6:2 над финландеца Емил Руусувуори.

Номер три в схемата Тейлър Фриц от САЩ отпадна във втория кръг, след като загуби със 7:6 (9), 5:7, 4:6 срещу представителя на домакините Тим ван Райтховен. Нидерландският тенисист достигна до първи четвъртфинал от турнир на АТП в своята кариера. Следващият противник на Ван Райтховен ще бъде Юго Гастон. Французинът елиминира американеца Дженсън Бруксби след обрат и 3:6, 6:3, 7:5, а срещата продължи близо два часа и половина.

Поставеният под номер две Феликс Оже-Алиасим също ще участва на четвъртфиналите след трудна победа със 7:6 (2), 7:6 (5) над нидерландеца Талон Грикспоор.

Канадецът спечели при третия си мачбол, а в срещата нямаше нито един пробив.

Оже-Алиасим ще играе срещу Карен Хачанов или Камил Майхшак в следващия кръг.