Словакът Мартин Клижан преодоля втория кръг на турнира по тенис за мъже в София, след като се наложи с 6:3, 2:6, 7:6(4) над чеха Лукаш Росол. Следващият съперник на поставения под номер 7 състезател най-вероятно ще бъде четвъртият в схемата Андреас Сепи от Италия.

Клижан и Росол изиграха изключително равностоен мач, който беше решен в тайбрек след 2:05 часа игра на корта в "Арена Армеец". В крайна сметка словакът беше победител, въпреки че направи шест аса по-малко от своя съперник и спечели само два пробива срещу три в полза на Росол.

Даниел Брандс се класира за втория кръг на турнира по-рано днес. Германецът се наложи със 7:6(5), 6:3 над италианеца Томас Фабиано в единствената среща от първия кръг, в която участваха двама квалификанти. Брандс спечели на три пъти подаването на Фабиано и спечели срещата в рамките на час и 38 минути.

В първия мач за деня поставеният под номер 8 в основната схема Адриан Манарино от Франция победи руснака Евгени Донской с 6:2, 7:5 за 83 минути. /БТА