Поставеният под номер 4 в основната схема Новак Джокович (Сърбия) продължава убедителното си представяне на Откритото първенство на Великобритания по тенис - "Уимбълдън".

Джокович, който е най-младият тенисист на осминафиналите, нямаше никакви проблеми и очаквано победи Дуди Села (Израел) с 6:2, 6:4, 6:1.

Сърбинът успя да се класира за четвъртфиналите на турнира след са само 1:29 часа игра. Джокович, бивш шампион от Откритото първенство на Австралия, загуби само седем гейма в трите сета срещу 46-ия в света - Дуди Села, 24-годишен.

Така за втори път в кариерата си Джокович ще играе на четвъртфиналите на "Уимбълдън", информира Българската телеграфна агенция.

Сърбинът направи 7 пробива и 11 аса, като допусна на два пъти да бъде пробит началния му удар.

Села, първият представител на Израел, който достига до тази фаза на турнир от Големия Шлем за последните 17 години, победи в предишните кръгове Райнер Шютлер (Германия) и Томи Робредо (Испания). При последното разиграване в мача той прати топката в мрежата след форхенд.

В следващия кръг Новак Джокович ще играе с най-възрастният в турнира при мъжете в момента Томи Хаас (Германия).

Хаас, 31-годишен, победи със 7:6(8), 6:4, 6:4 Игор Андреев (Русия) и постигна рекордно класиране в кариерата си при 11-то си участие на "Уимбълдън".