Рафаел Надал се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция след категорична победа с 6:3, 6:4, 6:3 срещу австралиеца Лейтън Хюит в мач между двама бивши номер едно в световния тенис.

Хюит постигна пробив срещу Надал в първия гейм на срещата на централния корт, но испанецът веднага успя да го върне и в крайна сметка победи убедително след точно 148 минути игра.

До момента испанецът е спечелил шест от общо десет двубоя срещу Хюит. В четири от последните пет издания на престижния турнир в Париж Надал е елиминирал представителя на Австралия.

В следващия кръг поставеният под номер две Надал ще срещне бразилеца Томас Белучи, номер 24 в основната схема. Рафаел Надал ще се опита да спечели своята пета титла на Ролан Гарос, като само Бьорн Борг е печелил шест шампионски отличия от престижния турнир във френската столица.

Поставеният под номер седем Фернандо Вердаско от Испания също ще участва в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция след драматична победа в пета сета - 2:6, 6:3, 6:3, 6:7, (1), 6:4, срещу германеца Филип Колшрайбер. Роби Джинепри (САЩ) победи друг представител на Испания - Хуан Карлос фереро, със 7:5, 6:3, 3:6, 2:6, 6:4 и в четвъртия кръг ще срещне номер 3 в схемата Новак Джокович от Сърбия.