Държавният шампион по тенис Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Квалификантът Лазаров стартира с успех над италианеца Джовани Фонио със 7:6(3), 4:6, 10-7 след 101 минути игра.

Така той си осигури 1 точка за световната ранглиста и 258 долара, а по-късно днес трябва да изиграе и срещата си от втория кръг срещу Артюр Фил (Франция).

Друг българин Александър Донски също започна с успех в основната схема днес сутринта, но след това отпадна във втория кръг.

Участващият с "уайлд кард" Донски първо надделя над украинеца Данило Веремейчук с 6:4, 6:3, но в последствие във втория си мач за деня загуби от осмия в схемата Раул Бранкачо (Италия) с 4:6, 3:6.

Бранкачо елиминира втори българин поред, след като вчера се справи и с Пьотр Нестеров с 6:3, 6:2.

Италианецът очаква на четвъртфиналите именно победителя от двубоя между Лазаров и Фил.