Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от категория АТП 250 в турския курорт Анталия с награден фонд 361800 евро. Лазаров загуби о десетия поставен в схемата на пресявките Лукас Мийдлер (Австрия) с 6:1, 3:6, 3:6 след 98 минути игра.

Българинът взе първия сет с шест поредни гейма, но във втората част Мийдлер реализира ранен пробив, а след 4:3 австриецът направи серия от шест последователни гейма, с което изравни резултата и поведе с 4:0 в решителния трети сет по пътя си крайната победа.

Други двама българи стартираха с победи в квалификациите по-рано днес. Осмия поставен в пресявките Димитър Кузманов се наложи убедително с 6:3, 6:1 над бившия номер 72 в света Мирза Башич (Босна и Херцеговина), шампион от надпреварата от същия ранг в София през 2018 година. Получилият "уайлд кард" Адриан Андреев пък надделя над Лукаш Клайн (Словакия). Двамата ще имат за съперници италианци в мачовете за класиране в основната схема. Кузманов ще се изправи срещу номер 4 Андреа Пелегрино (Италия), а Андреев ще срещне Андреа Вавасори.