Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите Чалънджър в португалската столица Лисабон с награден фонд 44 820 евро.

Кузманов, който през уикенда успешно преодоля квалификациите, победи в първия кръг представителя на домакините Федерико Ферейра Силва със 7-5, 6-3. Срещата продължи близо 2 часа и половина, като Кузманов реализира третия си мачбол.

В първата част българинът имаше преднина от 5-1 гейма, но допусна изравняване на резултата за 5-5. При 5-3 и свой сервис Мико пропусна и сетбол. В крайна сметка сетът отиде на сметката на българина със 7-5. През втората част двамата направиха общо 5 пробива, но последната дума бе за българина.

Във втория кръг Кузманов ще играе срещу осмия поставен Жоао Домингеш (Португалия) или французина Бенжамен Бонзи. С успеха днес Кузманов си гарантира 11 точки за световната ранглиста, където е под №298.