Българинът Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира в зала във френския град Кимпер от сериите "Чалънджър".

Кузманов, който е втора ракета на страната ни, отстъпи с 4:6, 7:6(6), 5:7 на поставения под номер 2 в схемата Артур Риндеркнех от Франция след малко над три часа игра.

Мачът започна с размяна на пробиви, но във втората половина на първия сет Риндеркнех, който в момента е номер 94 в световната ранглиста, направи още един брейк и взе първата част.

Във втория сет Кузманов бе този, който стартира по-добре. Българинът водеше с 5:2 гейма, но позволи на представителя на домакините да изравни да прати втория сет в тайбрек. В него пловдивчанинът отрази мачбол при 5:6 точки, за да спечели с 8:6.

В сет играта продължи да бъде равностойна, но в последния 12-и гейм Риндеркнех направи пробив, който му донесе успеха в мача и класиране за четвъртфиналите.

За участието си във втория кръг Димитър Кузманов ще вземе 8 точки за световната ранглиста, както и 2227 евро от наградния фонд, който възлиза на 148 625 евро.