Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" във Франкавила ал Маре (Италия) с награден фонд 73 хиляди евро.

Шестият поставен в схемата пловдивчанин отстъпи в драматичен мач пред италианеца Лоренцо Джустино с 6:1, 6:7(1), 2:6. Срещата продължи 3:20 часа

Българинът започна много добре мача, поведе с 5:0 и затвори първата част с 6:1 след само 37 минути игра.

Във втория сет Кузманов изпусна на четири пъти преднина от пробив. При 5:4 и 6:5 той на два пъти сервира за спечелване на мача, но не удържа подаването си. В тайбрека Джустино спечели със 7:1 точки и изравни резултата.

В третата решителна част българинът загуби пет поредни гейма от 2:1 до 2:6 и отпадна от турнира.

Кузманов все пак заработи 7 точки за световната ранглиста и 1165 долара от наградния фонд.

БТА / Автор: Ива Кръстева