Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Тулн (Австрия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Българинът беше елиминиран от Вит Копржива с 1:6, 1:6 за 65 минути, като допусна трето поражение в три мача срещу чешкия съперник.

30-годишният пловдивчанин все пак заработи 3240 евро и 20 точки за световната ранглиста, в която заема 191-ата позиция.

Кузманов имаше сериозни проблеми с подаването си, като в първия сет спечели едва 4 от 20 разиграни точки при собствен сервис. Той допусна пет поредни пробива, като прекъсна тази серия за 1:3 във втория сет, но до края 194-ият в класацията Копржива продължи да доминира и не даде повече гейм на пловдивчанина.

БТА / Автор: Димитър Вельов