Националът на България за купа Дейвис Димитър Кутровски отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Шарлотсвил (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара.

Кутровски загуби от представителя на домакините Томи Пол с 3:6, 4:6 за 76 минути.

Българинът направи пробив още в първия гейм на двубоя, след което поведе с 2:0. Американецът обаче взе следващите пет поредни гейма за 5:2 и приключи сета с 6:3.

Във втората част Пол взе подаването на Кутровски за 4:3 и въпреки че загуби подаването си в следващия гейм, направи нов пробив за 5:4.

След това при свой сервис представителят на домакините затвори мача. Българинът заработи 25 точки за световната ранглиста и 2510 долара от наградния фонд./БТА