Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кутровски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от веригата Чалънджър в Бингамптън (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара.

Родният тенисист драматично загуби от преминалия през квалификациите представител на домакините Никълъс Майстер с 6:7(6), 6:3, 6:7(3) след почти три часа игра.

27-годишният софиянец пропиля пробив аванс в първия сет, който в последствие загуби драматично с 6:8 точки в тайбрека. Във втората част след 3:3 Кутровски взе три поредни гейма, за да изравни резултата, а в третата успя да навакса изоставане от 2:5, но отново не успя в тайбрека.

Българинът се възползва от едва 4 от 15-е си възможности за пробив в мача, което се оказа решаващо. Така той напуска надпреварата със 7 точки за световната ранглиста и с 860 долара./БТА