Българинът Димитър Кутровски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Пусан (Република Корея) с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Кутровски и Франко Шкугор (Хърватия) победиха водачите в схемата Мао-Син Гун (Китай) и Сиен-ин Пън (Тайван) с 1:6, 6:4, 10-7 след 64 минути игра.

Двамата взеха само гейм в първия сет, но във втората част реализираха единствения пробив за 5:4, след което изравниха резултата. В шампионския тайбрек те дръпнаха с 8:2 точки, което се оказа решаващо.

За място на полуфиналите Кутровски и Шкугор ще срещнат участващите с "уайлд кард" представители на домакините Хьон Чун и Йон-Кю Лим. С успеха 27-годишният софиянец си осигури 640 долара и 20 точки за световната ранглиста на двойки./БТА