Трикратният шампион Филип Колшрайбер (Германия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен (Германия) с награден фонд 524340 евро.

Колшрайбер елиминира втория поставен в схемата и участващ с "уайлд кард" Карен Хачанов (Русия) със 7:6(6), 6:4 за 1:50 часа.

За германеца това е трета победа за сезона срещу тенисист от топ 15 на световната ранглиста. В първия сет се игра без пробиви, но Колшрайбер спечели тайбрека с 8:6, а във втория сет взе подаването на съперника си за втори път за 5:4 и при свой сервис затвори мача.

На четвъртфиналите Колшрайбер ще играе срещу Матео Беретини (Италия), който елиминира Денис Кудла (САЩ) със 7:5, 6:3.

Номер 7 Гуидо Пея (Аржентина) също продължава напред след успех над Таро Даниел (Япония) с 6:1, 6:7(7), 6:3 за 2:19 часа. Четвъртият поставени Роберто Баутиста-Агут (Испания) отстрани участващия с "уайлд кард" Рудолф Молекер (Германия) с 6:4, 6:2.

Двукратният шампион, защитаващ титлата си и номер 1 в схемата Александър Зверев (Германия) ще играе на четвъртфиналите срещу Кристиан Гарин (Чили).